Küttesüsteem vajab õiget radiaatorit

Kui kütteüsteem on välja valitud ning võimalik, et ka elamisse installeritud, siis tuleb välja mõelda see, kuidas hakkab soe pääsema küttesüsteemist elamisse. Üheks valikuks on radiaatorite paigaldamine seina. See variant tuleb reeglina kõne alla siis, kui ei ole võimalik majja p aigaldada põrandaküttesüsteemi. Radiaatori paigaldamine tundub esmapilgil lihtne – lähed poodi, ostad radiaaroti ning kruvid seina ja ühendad süsteemiga.  Vähem teatakse, et radiaatori suurus ning kuju on kütte efektiivsuse seisukohalt väga olulised. Seda nii sooja andmise kui ka sisekujunduse seisukohast.

 

Radiaatori valimisel tuleb arvestada toa suurusega ning millist kütmisviisi on vaja antud tuppa. Vastavalt sellele tuleb hakata otsima õige suurusega radiaatorit erinevatelt pakkujatelt. Isiklikult arvan, et kõige mõistlikum on valida kompaktne radiaator, mida eelistavad paljud kliendid, sest sellel on mitmeid positiivseid omadusi.

Kindlasti olete kokku puutunud vannitoaradiaatoritega, mida on saadaval erinevas suuruses ja pikkuses küttetorudega, erineva disaini, materjali ning kujuga. Samuti on ka kütteradiaatoreid võimalik soetada erineva disaini, materjali ning suurusega, et leiduks sobiv igasugusele maitsele ning vajadusele.

Kuidas radiaator töötab?

Vasest torud keskkütteradiaatoris painutatakse edasi ja tagasi ning need on tegelikult need, mis vastutavad selle eest, kui palju sooja radiaator välja anda suudab. Need vasktorud saavad sooja kuuma vee käes, mis liigub läbi torude ning kui väline terasest radiaatori pind üles soojendatase, siis õhkub sellest sooja kõikjale teie toas. Seega on soovitatav suuremate ruumide puhul paigaldada ka suuremad radiaatorid, millel on rohkem edasi-tagasi paigutatud torusid. Lisaks sellele on teid kaasaegsete radiaatorite puhul võimalik ise seadistada temperatuuri  ning seda regulaatori abil kerge vaevaga ka muuta. Temperatuuri regulaatori põhimõte seisneb sellest, et see kontrollib radiaatorisse pääseva vee hulka ning seega ka tupp aõhkuvat temperatuuri.

Erinevat tüüpi radiaatorid.

Keskkütteradiaatoreid in reeglina väga erineva stiili, suuruse ning küttevõimega, olenevalt teie maja nõuetele. Olemas on näiteks:

  • vertikaalne radiaator
  • horisontaalne radiaator
  • ümar terasest radiaator
  • Style 200 konvektorradiaator
  • disainradiaatorid

Krado topeltpaneeliga konvektorradiaatori on tuntud ka kui K2 või tüüp 22. seda tüüpi radiaatorid koosnevad kahest teraspaneelist, mis on asetatud radiaatori esi- ja tagaküljele ning kaks tiiba või konvektorit.

Korado topeltpaneeliga ühe konvektoriga radiaator või P+ või tüüp 21 radiaator koosneb kahest teraspaneelist, mis ühenduvad kahe konvektoriga, kuid ainult ühel neist on uim.

Korado ühe paneeliga ning ühe konvektoriga keskkütteradiaator (tuntud ka kui K1 või tüüp 11) on tehtud ühest terasplaadist radika eeskõüljel ning ühest uimest või konvektorist.

Kroomist radiaatorite kohta võib öelda, et need on läikiva viimistlusega ning seetõttu ei eralda nad reegline soojust sama hästi, kui värvitud või mati pinnaga viimistletud radikad. Lisaks selele loom kroomiga katmine lisa metallikihi, mis hoiab soojust rohkem radiaatoris ning takistab selle eraldumist toa õhku. Kroomitud radiaatorid toodavad reeglina 20% vähem sooja, kui nende valged või vävitud mudelid.