Pole tähtis, kas pesitsete eramajas, ridaelamus või korteris – siit leiate õpetusi, kuidas valida õige siseuks või välisuks.

Tasub mõelda, et iga külaline annab esmalt käe välisuksele. Iga maja uks on selle peegeldus sisemusest.

Need juhised on abiks leidmaks uks, mis sobib ideaalselt kogu sisustuse disainiga ja vastab ka uksele esitatud nõuetele. Artikkel aitab teil arvesse võtta kõiki müüdavaid mudeli, viimistluse ja funktsionaalsuse võimalusi. Samuti saate soovitusi lisatarvikute valikul ning õige suuruse väljaselgitamisel. Ukse valikut saab vaadelda ka hinna- ja kvaliteediklassi suhtes- vastavalt tahtmistele ja võimalustele. Uks – interjööri element, mille inimene tuppa esmalt tähelepanu pöörata.

Tähtis teada:

  • Ukseava laiust ja kõrgust. Kui paks sein tuleb, sinna hulka tuleb arvestada ka krohvikiht, plaatide paksus. Milline on sobiv ukse sulgemissuund, parempoolne (hinged paremal) või vasakpoolne (hinged vasakul)? Millisest raamist uks tuleb? Raami variant on ukse valiku juures otsustava tähtsusega.

Milline välisuks sobiks ?

Kas uks avaneb hoovi aia või tänavale? Kas uksele esitatakse ka tuletõkkenõue? Maja peasissekäiguuks ja majanduskäiguuks ei pea olema alati samad, kuid tervikliku fassaadi eesmärgil soovitame maja kõik välisuksed valida samast tooteseeriast. Lihtne näide, et kui peauks on väikse klaasiga siis majandusuks võiks olla sama ilma klaasita uks. Endale sobivad uksed leiad Klaasmergist

kasulik on kasutada lõunapoolsel küljel toonkile akna jaoks. – Tume toon neelab paremini soojuskiirgust, seetõttu temperatuuri muutused on kõrged ning see võib kahjustada ukse funktsioneerimist. Välisukse kohal peaks alati olema varikatus mis ei lubaks vihmal otse uksele laskuda.

Kuidas valida siseust?

Siseustel on vajalik roll interjööri kujundamisel.

Uksed moodustavad seina ja põranda kõrval olulise osa ruumi sisekujundusest. Uksed peavad meeldima koduomanikule ning lisaks ka vastama ruumi tehnilistele nõuetele. Oluline lähtuda ukse valikul esmalt kasutuskoha nõuetest.

Millele tähelepanu pöörata. Soovitame pöörata tähelepanu mitmetele reeglitele, mida peaks teadma, et osta hea siseuks:

Ostke kogu komplekt ühest materjalist. Vannitoa ukseks sobib niiskuskindlam uks. On olemas ka eritüüpi niiskuskindlad uksed. Halvasti töötav ukselink või kogu emotsiooni rikkuda. Tugevdatud siseuks- Sobilik sinna kus läbikäik on tihe ja hästi ka garaazi ning toa vahele, annab parema turvatunde. Vaadake uks korralikult üle – Pind peab olema ühtlane, värv ilma toonivaheta ja nurkadesse ei tohi olla kogunenud üleliigset värvi.

Ukse valimisel küsige nõu ka poest.

Ärgem unustagem, et koduuks käib alati lukku.