Väikese vannitoa remont on hoolega vaja läbi mõelda

Kui asute remontima oma kodu ühte ruumi, mis enamasti jääb tähelepanuta, siis on selleks reeglina vannituba. Kui olete otsustanud, et vajate vanitoas remondi tegemist, siis leiate, et teil on meeletu hulk valikuvõimalusi sellest osas, mis puudutab vannitoa stiili ja kujundamis – imeilusad kahhelplaadid, uudsete süsteemidega tualetipotid ning dušinurgad, kaasaegsed aksessuaarid jne. Ning nende jaoks, kes soovivad veel eriti kaugele minna – vannutuppa on võimalik juba paigaldada isegi televiisor muusikasüsteemist rääkimata. Kõik sõltub teie fantaasialennust ning rahalistest võimalustest.

Teisest küljest võite te aga kuuluda ka nende hulka, kes on uhked selle üle, et suudavad enda vannitoa remondi ise ära thea ning seda vaid murdosa eelarvega võrreldes sellega, mida küsiksid professionaalsed ehitajad ning sisekujundajad. Näiteks on hea teada, et Youtube lehel on olemas video, kus noor mees näitab ära, kuidas on võimalik remontida oma vannituba vaid 1500 euro eest issegi, kui on teada, et reeglina võiks ühe vannitoa korralik renoveerimine minna maksma isegi 10 000 eurot ja enamgi.

Enne aga, kui asjast ette ruttame – esimese asjana tuleks siiski mõelda põranda peale. On teada, et suurem osa vannitubasid ei ole just kõige suuremad ning sobivate põrandaplaatide leidmine ei tohiks minna väga kulukaks. Kui teil on põrandalauad, siis on võimalik need ära lihvida ning lakkida ja saategi väga kõrgekvaliteedilise ning esteetiliselt ilusa põranda, mis on teie vannitoa ehteks. Kui teile aga valmistab muret vesi, mis võib põrandale tilkuda, siis teadke, et ka lauspürandat on võimalik erinevate vahenditega teha veekindlaks nii, et vesi pragude vahelt põranda alla ei pääseks.  Seega võib olla laudpõrand sama veekindel kui iga teine põrandakate.

Kui kaalute vannitoa seinte plaatimist, siis see võib olla just nii odav või kallis, kui te seda ise soovite, sest plaatide valik on tänapäeval meeletult lai. Üks kohta aga, millele te peaksite tõsiselt tähelepanu pöörama, on dušinurk. On olemas väga palju erinevaid dušinurga süsteeme ja lahendus, mis tähendab, et enne selle ostmist oleks soovitatav ära teha põhjalik eeltöö ning uurida välja, milliseid võimalusi erinevad firmad pakuvad. Lisaks sellele tuleks teil kindlasti välja mõelda ka see, mida te ise ühelt dušinurgalt ootate ja milliseid mugavusi vajate.

Oluline on teada, et kui teie elamisse sissetuleva vee surve ei ole just kõuge tugevam, siis ei ole väga suurt mõtet paigaldada endale massaažidušši välja arvatud juhul, kui teil on plaanis juurde ehitada selle jaoks lisamahuti. On olemas mitmeid erinevaid lahendusi, mille kasuks saate otsustada.

Võimalik, et te olete otsustanud välja vahetada vanni. Ka siin on valikuid väga palju alustades mullivannidest ning lõpetades luksuslike ja suurte vannisüsteemidega. Vikoriaanlikus stiilis vannid hakkavad uuesti populaarsust koguma ning kui olete seda tüüpi inimene, kellele meeldib vannis mõnuleda ning seda naudib, siis on just selline vann sobivaimaks valikuks. Tundub, et see on küll liigne luksus, kuid pärast stressirohet päeva ei ole midagi paremat, kui lõõgastuda luksusliku vahuga täidetud vannis.

Nii nagu vannide puhul, on ka tualettpottide hulgas väga palju erinevaid valikuid alustades kahesüsteemsetest vett säästvatest mudelites lõpetades luksusliku ja omanäolise disainiga pottidega. Oluline on leida sobiv tualattpott enda vajadustele ning ka vannitoa mõõtmetele vastavuses.

Ni lõpuks ei tohi ära unustada ka vannitoakappe, sest ükski vannitoaremont pole täiuslik ilma uute valamukappideta. Valamukapi võib valida peeglitega kaetud ustega, mis hoiab teie tualett-tarbed ilusti võõra silma eest varjatuna ning pakub võimalust ka peeglina kasutada.

Mis iganes stiili kasuks te otsustate, on hea teada, et hiljem olete te kindlasti rahul otsusega vannitoa remont käsile võtta.